Support

Om Inyett

Inyett är ett tech- och produktbolag med en plattform inom säkra betalningar. Vi finns för att skapa ett tryggt, säkert och kontrollerat klimat för företag och organisationer, och framförallt för människorna ansvariga för verksamhetens finansiella processer.

Vi erbjuder digitala ready-to-use-tjänster för säkra betalningar eller möjligheten att integrera direkt mot vår plattform för att förbättra intern kontroll.

Inyett är ett företag inom Visma.

Vår story

Allt började med en resa till solen. 2009 fick en kvinna i Skåne en felaktig inbetalning på sitt konto från en kommun. När kommunen skulle betala ut de vanliga 3.980:- blev det istället 398.000:-. Kvinnan valde att resa till Söderhavet och spenderade en stor del av pengarna. När hon återvände begärde kommunen pengarna tillbaka, men domstolen fastslog att kvinnan ”handlat i god tro”!

Så föddes Inyetts affärsidé om säkra betalningar.

The people

Människorna bakom Inyett

Zozo Noun

Customer Success Manager

042 610 50 23
zozo.noun@inyett.se

Tommie Holmertz

Marketing Director

042 610 50 20
tommie.holmertz@inyett.se

Shkumbin Uka

Sales Executive

042 610 51 33
shkumbin.uka@inyett.se

Sebastian Kristensson

Sales Lead

042 610 50 25
sebastian.kristensson@inyett.se

Oskar Fyrgård

Partner Sales Executive

042 610 50 16
oskar.fyrgard@inyett.se

Maja Malmqvist

Agile Lead

042 610 51 31
maja.malmqvist@inyett.se

Mariola Malecka

Service Consultant

042 610 50 13
mariola.malecka@inyett.se

Joel Janerup

Developer

joel.janerup@inyett.se

Malin Jeansson

Customer Success Manager

042 610 51 26
malin.jeansson@inyett.se

Marcus Alsterfjord

Tech Lead

042 610 50 17
marcus.asterfjord@inyett.se

John Lundin

System Engineer

042 610 51 22
john.lundin@inyett.se

Kristina Thim

Service Consultant

042 610 50 11
kristina.thim@inyett.se

Andreas Adelborg

Digital Marketer

070 091 39 27
andreas.adelborg@inyett.se

Johan Liljegren

Developer

johan.liljegren@inyett.se

Jacob Ekelund

Digital Designer

042 610 51 39
jacob.ekelund@inyett.se

Joel Dahlgren

Developer

042 610 50 27
joel.dahlgren@inyett.se

Joel Cheng

System Engineer

042 610 50 26
joel.cheng@inyett.se

Johan Asplund

IT Manager

042 610 51 25
johan.asplund@inyett.se

John Andersson

Managing Director

042 610 50 24
john.andersson@inyett.se

Emelie Strömberg

Service Consultant

042 610 50 12
emelie.stromberg@inyett.se

Fredrik Klarkner

Sales Lead

042 610 50 15
fredrik.klarkner@inyett.se

Henrik Beijer-Olsen

HR Director

042 610 50 14
henrik.beijer-olsen@inyett.se

Endis Gasi

Sales Executive

042 610 51 20
endis.gasi@inyett.se

Christoffer Persson

Key Account Manager

042 610 51 32
christoffer.persson@inyett.se

Catherine Borgkvist

Quality Coordinator

042 610 50 10
catherine.borgkvist@inyett.se

Andreas Lindell

Key Account Manager

042 456 97 26
andreas.lindell@inyett.se

Kom i kontakt med oss!

Osäker på vad du behöver? Vi svarar gärna på dina frågor!
Kontakta oss på kundtjanst@inyett.se eller ring oss på 042 21 00 07.

Har du frågor angående vår lösning eller vårt API? Eller kanske
vill du veta mer om kopplingar och integrationer?

Boka tid för frågor
Adress och kontaktuppgifter

Inyett AB
Drottninggatan 20-22
252 21 Helsingborg

Växel: 042 21 00 07
E-post: kundtjanst@inyett.se
Org.nr: 556780-4348

Missa inget från oss!