Support

Om Inyett

Inyett är ett tech- och produktbolag med en plattform inom säkra betalningar. Vi finns för att skapa ett tryggt, säkert och kontrollerat klimat för företag och organisationer, och framförallt för människorna ansvariga för verksamhetens finansiella processer.

Vi erbjuder digitala ready-to-use-tjänster för säkra betalningar eller möjligheten att integrera direkt mot vår plattform för att förbättra intern kontroll.

Inyett är ett företag inom Visma.

Vår story

Allt började med en resa till solen. 2009 fick en kvinna i Skåne en felaktig inbetalning på sitt konto från en kommun. När kommunen skulle betala ut de vanliga 3.980:- blev det istället 398.000:-. Kvinnan valde att resa till Söderhavet och spenderade en stor del av pengarna. När hon återvände begärde kommunen pengarna tillbaka, men domstolen fastslog att kvinnan ”handlat i god tro”!

Så föddes Inyetts affärsidé om säkra betalningar.

The people

Människorna bakom Inyett

Zozo Noun

Customer Success Manager

042 610 50 23
zozo.noun@inyett.se

Tommie Holmertz

Chief Product Officer

042 610 50 20
tommie.holmertz@inyett.se

Sebastian Kristensson

Sales Manager

042 610 50 25
sebastian.kristensson@inyett.se

Oskar Fyrgård

Partner Sales Executive

042 610 50 16
oskar.fyrgard@inyett.se

Maja Malmqvist

Agile Lead

042 610 51 31
maja.malmqvist@inyett.se

Mariola Malecka

Service Consultant

042 610 50 13
mariola.malecka@inyett.se

Emil Skoog

Developer

042 600 51 35
emil.skoog@inyett.se

Magnus Månsson

Managing Director

0702 58 53 47
magnus.mansson@inyett.se

Joel Janerup

Developer

042 600 51 23
joel.janerup@inyett.se

Malin Jeansson

Key Account Manager Partner

042 610 51 26
malin.jeansson@inyett.se

Andreas Eriksson

Business Controller

042 610 51 27
andreas.eriksson@inyett.se

Marcus Alsterfjord

Tech Lead

042 610 50 17
marcus.asterfjord@inyett.se

Sara Odelius-Andersson

Chief Commercial Officer

042 456 97 25
sara.odelius@inyett.se

John Lundin

System Engineer

042 610 51 22
john.lundin@inyett.se

Kristina Thim

Service Consultant

042 610 50 11
kristina.thim@inyett.se

Andreas Adelborg

Digital Marketer

042 610 50 22
andreas.adelborg@inyett.se

Johan Liljegren

Developer

johan.liljegren@inyett.se

Jacob Ekelund

UI/UX Designer

042 610 51 39
jacob.ekelund@inyett.se

Joel Cheng

System Engineer

042 610 50 26
joel.cheng@inyett.se

Roy Ridderberg

Sales Executive

042 610 51 28
roy.ridderberg@inyett.se

Johan Asplund

Chief Technology Officer

042 610 51 25
johan.asplund@inyett.se

Emelie Strömberg

Service Consultant

042 610 50 12
emelie.stromberg@inyett.se

Fredrik Klarkner

Sales Lead

042 610 50 15
fredrik.klarkner@inyett.se

Christoffer Persson

Key Account Manager

042 610 51 32
christoffer.persson@inyett.se

Catherine Borgkvist

Quality Coordinator

042 610 50 10
catherine.borgkvist@inyett.se

Andreas Lindell

Key Account Manager

042 456 97 26
andreas.lindell@inyett.se

Kom i kontakt med oss!

Osäker på vad du behöver? Vi svarar gärna på dina frågor!
Kontakta oss på kundtjanst@inyett.se eller ring oss på 042 21 00 07.

Har du frågor angående vår lösning eller vårt API? Eller kanske
vill du veta mer om kopplingar och integrationer?

Boka tid för frågor
Adress och kontaktuppgifter

Inyett AB
Redaregatan 50
252 36 Helsingborg

Växel: 042 21 00 07
E-post: kundtjanst@inyett.se
Org.nr: 556780-4348

Missa inget från oss!